نیاتک: دپارتمان مجازی IT شما

بستر فیبر نوری

تکنولوژی فیبرهای نوری مدتهاست که به عنوان زیر ساخت شبکه‌های کامپیوتری و همچنین مخابراتی به کار می‌رود ، بر خلاف کابل های اترنت که تنها میتوانستند صد متر طول داشته باشند ، پشتیبانی فیبر نوری به کیلومتر ها میرسد ، همچنین پهنای باند بالای این کابل ها سبب بی رقیب بودن آن‌ها شده است. از نظر قیمت هم بستر فیبر نوری دارای هزینه‌های منطقی و حتی در پاره‌ای از اوقات کمتر از سایر روش‌ها می باشد. آنچه در اجرای یک زیر ساخت فیبر نوری اهمیت دارد انتخاب روش‌های پیاده‌سازی و تجهیزات بهینه می باشد. اگر شما هم میخواهید از مزایای فیبر نوری در سازمان/پروژه خود بهره ببرید با دپارتمان شبکه شرکت نیاتک تماس بگیرید تا همکاران ما به بهترین نحو شما را راهنمایی کنند.

جدول مشخصات پایه ای انواع کابل فیبر نوری
Designation Core/Cladding Diameter (µm) Type Fast Ethernet 100BASEFX 1Gigabit Ethernet 1000BASE-SX 1 Gigabit Ethernet 1000BASE-LX 10 Gigabit Ethernet 10GBASE 40 Gigabet Ethernet 40GBASE 100 Gigabet Ethernet 100GBASE
OM1 62.5/125 Multimode 2000 M 275 Meters 550 Meters (mode conditioning patch cable required) 33 Meters Not supported Not supported
OM2 50/125 Multimode 550 Meters
 
82 Meters Not Supported Not supported
OM3 (Laser Optimized) 50/125 Multimode 550 Meters 300 Meters 100 Meters 100 Meters
OM4(Laser Optimized) 50/125 Multimode 400 Meters 150 Meters 150 Meters
Singlemode 9/125 Singlemode 5 km at 1310 nm 5 km at 1310 nm 10 km at 1310 nm    
مقایسه قطر کابل های فیبر نوری

اتصال شعبات به دفتر مرکزی

اتصال شعبات به دفاترمرکزی جهت استفاده مشترک از منابع موجود بر روی سازمان و همچنین ایجاد نقطه مدیریت یکپارچه سازمان

مطالب بیشتر
زیر ساخت شبکه

طراحی و پیاده سازی زیرساخت های نرم افزاری و سخت افزاری شبکه های داخلی و همچنین شبکه های WAN

مطالب بیشتر
پشتیبانی شبکه های مایکروسافتی

راه اندازی سرویس های Domain مانند اکتیو دایرکتوری و ... جهت یکسان سازی و بالابردن امنیت شبکه های داخلی

مطالب بیشتر
خدمات مجازی سازی شبکه

ارائه راهکارهای مجازی سازی جهت استفاده حداکثری از منابع سخت افزاری سازمان و همچنین بالابردن ضریب اطمینان و عملکرد سرویس های شبکه

مطالب بیشتر
بستر فیبر نوری

خدمات مفصل بندی و فیوژن کردن تارهای فیبر نوری به همراه روش های صحیح کابل کشی و سوییچینگ از جمله خدماتی است که ما در بخش پسیو به مشتریان خود ارائه میدهیم

مطالب بیشتر
دسترسی از راه دور

دسترسی از طریق شبکه اینترنت و اینترانت به بستر شبکه داخلی و امکان استفاده از منابع شرکت، ایجاد بستر دورکاری برای کارمندان

مطالب بیشتر
امنیت و فایروال

راه اندازی فایروال های سخت افزاری و نرم افزاری جهت جلوگیری از ورودهای ناخواسته به شبکه و همچنین بالابردن امنیت شبکه داخلی در برابر تهدیدات اینترنتی

مطالب بیشتر
شبکه های VOIP

برقراری تماس های بین سازمانی رایگان و با کیفیت ، راه اندازی مراکز پشتیبانی غیرمتمرکز و هوشمند

مطالب بیشتر
بهبود عملکرد اینترنت

بالابردن سرعت بارگذاری صفحات وب،کاهش پهنای باند مصرفی،جلوگیری از بازدید وب سایت های غیرکاری در ساعات کاری

مطالب بیشتر
VPN سرور

اتصال امن در بستر اینترنت به شبکه داخلی سازمان جهت استفاده از منابع موجود بر روی شبکه

مطالب بیشتر
سرور داخلی Mail

ارسال و دریافت ایمیل های درون سازمانی و برون سازمانی و راهکارهای جلوگیری از ورود و خروج نامه های محرمانه سازمان

مطالب بیشتر
سرویس های نظارتی شبکه

نظارت و پشتیبانی سرویس ها و سخت افزارهای شبکه جهت به حداقل رساندن زمان از کارافتادگی شبکه و همچنین بالارفتن ضریب امنیتی سازمان

مطالب بیشتر
ذخیره ابری فایل ها

ذخیره کردن اطلاعات شخصی بر روی سرورهای ابری محافظت شده و دسترسی به آنها از طریق اینترنت از هر کجای دنیا

مطالب بیشتر
ویدیو کنفرانس

راه اندازی بستر مناسب جهت برگزار کردن جلسات و یا کنفرانس های اینترنتی از راه دور

مطالب بیشتر