شبکه های مایکروسافتی

Microsoft Networks

شبکه های مایکروسافتی

بی شک محصولات شرکت مایکروسافت یکی از بهترین (به نظر ما بهترین) گزینه برای انجام فعالیت های روزمره برای سازمان های بزرگ تا شرکت های کوچک می باشد، به علاوه شرکت مایکروسافت محصولات منحصر به فردی مانند Active Directory و سرویس هایی مانند Domain Services دارد که نمونه آن را هیچ یک از تولید کنندگان دیگر ندارند، برای یکپارچه شدن مدیریت شبکه در درون شبکه های محلی نیاز به تعریف کاربران و تنظیم کردن سطوح دسترسی آنها به منابع شرکت و به خود سیستم کاربر حتی! میباشد. تمامی این فعالیت ها با راه اندازی سرورController Domain و همچنین به اصطلاح عضو شدن کاربران به Domain سازمان می باشد.

این اولین و حیاتی ترین اقدام برای داشتن یک شبکه مدرن و قابل کنترل می باشد، بعد از عضو شدن کاربران در Domain (که با وجود سرور Domain Controller انجام میگیرد) میتوانیم از سایر سرویس ها و محصولات بی نظیر شرکت مایکروسافت به صورت یکپارچه شده(integrated) استفاده کنیم.

برخی از خدمات و محصولاتی که میتوانیم در شبکه داخلی استفاده کنیم در زیر لیست شده است :

  • سیستم پیام رسان Microsoft Exchange Server که کاملترین و قویترین سیستم تبادل میل (Mail) در دنیا می باشد
  • سیستم اتوماسیونی Microsoft SharePoint Server که از آن به عنوان قوی ترین پلتفرم ساخت اتوماسیون های اداری یاد میگردد.
  • فایروال قدرتمند Microsoft Forefront threat management gateway که به اختصار به آن TMG سرور میگویند و یکی از بی نظیر ترین فایروال های نرم افزاری شبکه های مایکروسافتی می باشد.
  • سیستم Microsoft Terminal Server که وظیفه آن استفاده همگانی از یک نسخه از یک نرم افزار به صورت Remote می باشد.