بستر فیبر نوری

fiber optic infrastructure
بستر فیبر نوری

تکنولوژی فیبرهای نوری مدتهاست که به عنوان زیر ساخت شبکه‌های کامپیوتری و همچنین مخابراتی به کار می‌رود ، بر خلاف کابل های اترنت که تنها میتوانستند صد متر طول داشته باشند ، پشتیبانی فیبر نوری به کیلومتر ها میرسد ، همچنین پهنای باند بالای این کابل ها سبب بی رقیب بودن آن‌ها شده است. از نظر قیمت هم بستر فیبر نوری دارای هزینه‌های منطقی و حتی در پاره‌ای از اوقات کمتر از سایر روش‌ها می باشد. آنچه در اجرای یک زیر ساخت فیبر نوری اهمیت دارد انتخاب روش‌های پیاده‌سازی و تجهیزات بهینه می باشد. اگر شما هم میخواهید از مزایای فیبر نوری در سازمان/پروژه خود بهره ببرید با دپارتمان شبکه شرکت نیاتک تماس بگیرید تا همکاران ما به بهترین نحو شما را راهنمایی کنند.

جدول مشخصات پایه ای انواع کابل فیبر نوری
Designation Core/Cladding Diameter (µm) Type Fast Ethernet 100BASEFX 1Gigabit Ethernet 1000BASE-SX 1 Gigabit Ethernet 1000BASE-LX 10 Gigabit Ethernet 10GBASE 40 Gigabet Ethernet 40GBASE 100 Gigabet Ethernet 100GBASE
OM1 62.5/125 Multimode 2000 M 275 Meters 550 Meters (mode conditioning patch cable required) 33 Meters Not supported Not supported
OM2 50/125 Multimode 550 Meters
 
82 Meters Not Supported Not supported
OM3 (Laser Optimized) 50/125 Multimode 550 Meters 300 Meters 100 Meters 100 Meters
OM4(Laser Optimized) 50/125 Multimode 400 Meters 150 Meters 150 Meters
Singlemode 9/125 Singlemode 5 km at 1310 nm 5 km at 1310 nm 10 km at 1310 nm    
مقایسه قطر کابل های فیبر نوری