خدمات شبکه

خدمات شرکت مهندسی نیاتک به دو دسته ی خدمات شبکه های داخلی (سرویس های درون سازمانی) و خدمات ابری (سرویس های مبتنی بر سرورهای موجود در دیتا سنترها) تقسیم میشود. در خدمات ابری، شرکت ها هیچ نیازی به خرید تجهیزات (نظیر سرور،فایروال،ذخیره سازها و …) ندارند، تمامی تجهیزات از قبل در داخل دیتا سنترها نصب شده اند و شرکت ها میتوانند از طریق خطوط اینترنت به آنها متصل شده و از سرویس های خود استفاده حداکثری را ببرند. اغلب تجهیزات در دیتا سنترها به صورت اجاره ای (Lease) به مشتریان ارائه داده میشود و این در حالی است که در صورت تمایل مشتریان ما میتوانیم تجهیزات فیزیکی خریداری شده توسط مشتریان را در داخل این دیتا سنترها قرار بدهیم که در این صورت در حقیقت ما تنها از خدمات اینترنت پر سرعت، سیستم های خنک کننده و مراقبت های بی همتای امنیتی (امنیت فیزیکی) آنها بهره میبریم. مزیت اصلی خدمات ابری در مقرون به صرفه بودن و اطمینان بالا (نگه داری بی عیب و نقص از تجهیزات) و همچنین عدم وابستگی کسب و کارها به داشتن اتاق سرور های پرهزینه می باشد.

از طرف دیگر ما خدمات شبکه های درون سازمانی (شبکه های محلی داخلی) را داریم که مبتنی بر تجهیزات خریداری و نصب شده در داخل خود سازمان ها و یا شرکت ها می باشد. بدیهی است در این نوع خدمات تمامی سرویس ها و اطلاعات بر روی سرورهای داخلی شرکت می باشد که این امر ضرورتی است برای کسب و کارهایی که دارای اطلاعات حیاتی و بسیار حساس می باشند، به علاوه برخی از سرویس های شبکه نیاز دارند که در داخل شبکه های داخلی نصب و راه اندازی گردند و استقرار آنها بر روی دیتا سنترها امری است توصیه نشده و حتی غیر ممکن، مانند خدمات دامنه ای شبکه های مایکروسافتی یاهمان Microsoft Domain Services.

از مزیت های دیگر خدمات درون سازمانی (LAN) سرعت بالا و امنیت فوق العاده ی آنها می باشد. درصورتیکه دسترسی به اینترنت پر سرعت برای کسب و کاری غیر ممکن باشد تنها راه باقی مانده استفاده از سرویس های درون سازمانی (شبکه های محلی) میباشد.

LiveZilla Live Chat Software